Obec Babice u Rosic
Obec Babice u Rosic
Aktuálně Úřední deska Obecní úřad Povinné informace Zveřejňování informací Historie obce Zajímavosti Fotogalerie Videoprezentace Turistika, volný čas Vyhlášky, dokumenty Formuláře ke stažení Odstraňování odpadů Zájmové organizace Místní knihovna Lékaři v okolí Důležité odkazy Napište nám Veřejné zakázky GDPR - ochrana osobních údajů
Mobilní rozhlas

OBECNÍ GEOPORTÁL
MAGAZÍN MIKROREGIONU KAHAN

Obec Babice u Rosic

Separace

Svoz odpadů

01.03.2022 - TV magazín KAHAN - Únor 2022

Video si můžete prohlídnout v sekci magazín

 

V zimních měsících lidé v teple kulturních sálů besedují nad knihami. V projektu Listování představil Lukáš Hejlík rosickým čtenářům divadelní formou knihu Panda a já. O Týden později přijel do zámeckého kulturního centra bývalý ředitel pražské zoologické zahrady Petr Fejk. Na povídání o knize Jak se dělá ZOO. V prostorách Regionálního informačního centra v Zastávce se pořád něco děje. Na začátku měsíce odhalili výstavu úspěšných snímků 3. ročníku fotosoutěže Mikroregionu Kahan. Každých čtrnáct dní se tu také koná některý ze seminářů Univerzity třetího věku. A po třech letech už tu mají také první pětici absolventů. Ve Zbýšovském městském kulturním centru zkusili v novém sportovním sále zatěžkávací sobotu. Od rána tu cvičily ženy jógu, večer pro změnu vydaly poslední zbytky energie při dvojnásobné lekci jumpingu. 18. února před třiceti lety skončila těžba černého uhlí v Rosicko - Oslavanské pánvi. Vzpomínali jsme s těmi, kteří byli u toho. V seriálu o výjimečných lidech Kahanu si představíme světového medailistu v karate Ondřeje Kříže. A v Putování za vodou rozčeříme hladinu Újezdského rybníka.

01.03.2022 - Gynekologická ambulance ve Zbýšove

MUDr. Kuczman nebude ordinovat od 7.3. do 11.3.2022.

Zastupuje Gynekologická ambulance Nemocnice Ivančice.

28.02.2022 - Informace v souvislosti s pomocí občanům Ukrajiny

Pro ukrajinské občany byla zřízena telefonická linka,
která funguje nyní 7/24: +420 974 801 802 a email: ukrajina@mvcr.cz

28.02.2022 - Jednotný postup pro občany Ukrajiny

Jednotný postup pro občany Ukrajiny
na území České republiky

při migraci v souvislosti s vojenským útokem Ruska na Ukrajinu

Občané Ukrajiny prchající z oblastí zasažených válečným konfliktem a zdržující se na území České republiky se musí zaevidovat na pracovišti Ministerstva vnitra – odboru azylové a migrační politiky.

Adresa a kontaktní údaje pracoviště v Jihomoravském kraji

Ministerstvo vnitra – odbor azylové a migrační politiky
Oddělení pobytu cizinců Jihomoravský kraj
Pracoviště Brno
Adresa: Tuřanka 1554/115b, 627 00 Brno-Slatina tel. 974 801 801
(informační a objednávací linka)
Působnost v rámci Jihomoravského kraje – okresy Brno-město, Brno-venkov, Vyškov, Blansko, Břeclav, Znojmo a Hodonín.
Webový odkaz: https://www.mvcr.cz/clanek/pracoviste-mv-odboru-azylove-a-migracni-politiky-jihomoravsky-kraj.aspx

21.02.2022 - Dům Zdraví Zastávka

Kožní ambulance nebude ordinovat 28.2. - 4.3.

09.02.2022 - Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie

09.02.2022 - Dům Zdraví Zastávka

MUDr. Kuderová nebude ordinovat 15.2. - 25.2., zástup MUDr. Valeš

07.02.2022 - Dům Zdraví Zastávka

Kožní ambulance nebude ordinovat 8.2. - 11.2.

02.02.2022 - Staňte se pěstounem i vy

31.01.2022 - TV magazín KAHAN - Leden 2022

Video si můžete prohlídnout v sekci magazín

 

Klidnější začátek roku využili v regionálním informačním centru v Zastávce k přípravě cestovatelské výstavy. Na panelech se objevily fotografie a pohlednice z nejrůznějších míst světa. Ve vitrínách pak autentické předměty severoamerických indiánů, pálená keramika z přímořských států Afriky, nebo památkové předměty z Ruska. A návštěvníci věnovali pár minut i bazárku, kde koupí nejrůznějších předmětů, knih, nebo oblečení, přispěli na charitativní Dům pro Julii. Ve zbýšovském kulturním centru se stejným nadšením naaranžovali výstavu pohlednic. Mají jedno společné, všechny obrázky jsou vypálené, nebo namalované na dřevěné dýze. A v přízemí budovy se nově otevírá četnická stanice, jako vystřižená z Četnických humoresek. I s dokonalým prvorepublikovým strážníkem. I v lednu najdete v přírodě zajímavé cíle pro kratší vycházky. V Zastávce se desítky lidí vydaly do lesa se zkušeným myslivcem. Dozvěděli se o fauně, která tu žije společně s námi, i o tom, jak jí nejlépe pomáhat. Ve Zbýšově si můžete vyšlápnout vysokou haldu - uměle vzniklý kopec, kam byla vyvážena hlušina z místních černouhelných dolů. Nově vám cestu bude lemovat interaktivní naučná stezka s deseti zastaveními, kde se pobaví děti i dospělí. Žijí mezi námi. V novém magazínovém seriálu si představíme ilustrátora a malíře Dana Růžičku. A v pořadu Putování za vodou nakoukneme k říčanskému rybníku Renerák.

<< Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další >>

© Obec Babice u Rosic 2007, Přístupy celkem: 577,552, Dnes: 102, Včera: 134, Online: 6